Widget

V jaké fázi je aktuálně stavba?

II. etapa (domy A a  B): 

Stavba II. etapy projektu byla zahájena v březnu 2018, kolaudace proběhla v prosinci 2019. Dům je v provozu od 1.4.2020.

Byty Stromovka A+B

Byty Stromovka A+B

Byty Stromovka A+B

Byty Stromovka A+B

I. etapa (domy C a D): 

Stavba I. etapy projektu byla zahájena v červnu 2017, kolaudace proběhla v prosinci 2018. Dům je v provozu od 1.4.2019.

Byty Stromovka C+D

Byty Stromovka C+D

Byty Stromovka C+D

Byty Stromovka C+D

Co vše je součástí kupní ceny, jaké jsou standardy bytů?

Odpověď: 

Kupní cena bytů je včetně DPH a zahrnuje dokončení bytové jednotky dle technických standardů - součástí ceny jsou zejm. podlahové krytiny (plovoucí podlahy a dlažba), keramické obklady, vstupní a vnitřní dveře. Dále zařizovací předměty koupelen a WC, příprava vývodů pro pračku/sušičku a kuchyňskou linku.

Byty jsou již dokončené bez možnosti klientských úprav. Stejné typy bytů jsou k dispozici v různých variantách barevnosti dlažeb, obkladů, plovoucích podlah a dveří, aby si každý mohl vybrat dle svého vkusu.

V domě jsou nadstandardní hliníková okna, sádrové omítky a optické rozvody internetu. Vnitřní dveře SAPELI, zařizovací předměty od dodavatele SENESI, SE, dlažby a obklady velkoformátové 60x60 cm, plovoucí laminátová podlaha CLASSEN Elite 4V od německého výrobce.

Je součástí každého bytu sklep?

Odpověď: 

Dokončené a zkolaudované byty, které jsou v prodeji vyjma bytů ze sekce A1, mají všechny přiřazen svůj sklep v 1.PP domu. Sklep je dle zápisu na katastru nemovitostí součástí bytové jednotky - výběr sklepu tedy již nelze ovlivnit. Byty ze sekce A1 sklep přiřazený nemají - uvedená kupní cena je pouze za byt a sklep je v případě zájmu v prodeji samostatně (počet sklepů je omezen a záleží na aktuální dostupnosti).

Jak je zajištěno parkování pro obyvatele domu?

Odpověď: 

V 1. a 2. PP domu jsou umístěna garážová stání, celkem 62 v každém podlaží. Prostor garáží přímo navazuje na vstupy do jednotlivých domů, dostanete se tak suchou nohou z auta přímo do Vašeho bytu. Dále jsou v areálu venkovní parkovací stání.

dům C-D, garáže 2.PP

dům C-D, garáže 1.PP

venkovní parkovací stání

dům A-B, garáže 2.PP

dům A-B, garáže 1.PP

Jaký je postup při koupi bytu, jaké jsou splátky?

Odpověď: 

Pokud jste si vybrali byt, kontaktujte nás a my Vám zašleme návrh rezervační či kupní smlouvy. Byty rezervujeme po podpisu rezervační smlouvy a úhradě rezervační zálohy ve výši 10 % z kupní ceny (splatnost 6 pracovních dnů od podpisu). Všechny byty jsou dokončené a zkolaudované, je tedy možné uzavřít také rovnou kupní smlouvu se splatností kupní ceny 30 dnů od podpisu. V případě financování hypotečním úvěrem poskytneme potřebnou součinnost při jednání s bankou (dodání dokumentů atd.). Předání bytů bude provedeno ihned po úhradě kupní ceny.

Jsou Byty Stromovka v záplavovém území?

Odpověď: 

Lokalita vybraná pro projekt Byty Stromovka je z pohledu povodní zcela bezpečná. Dosud největší povodeň, která postihla město České Budějovice v roce 2002, zasáhla park Stromovka, místo výstavby neohrozila.

záplavové oblasti

Kdy bude možné se nastěhovat?

Odpověď: 

Výstavba I. etapy (domy C1, C2, D1 a D2) projektu Byty Stromovka byla zahájena v červnu 2017, kolaudace proběhla v prosinci 2018. Dům je v provozu od 1.4.2019. Bytové jednotky jsou předávány majitelům k nastěhování po podpisu kupní smlouvy a úplné úhradě kupní ceny.

Výstavba II. etapy (domy A1, A2, B1 a B2) projektu Byty Stromovka byla zahájena v březnu 2018, kolaudace proběhla v prosinci 2019. Dům je v provozu od 1.4.2020. Bytové jednotky jsou předávány majitelům k nastěhování po podpisu kupní smlouvy a úplné úhradě kupní ceny.

Jaké budou provozní náklady spojené s užíváním bytu?

Odpověď: 

Náklady na provoz bytu jsou individuální, závisí zejména na nastavení zálohových plateb. Dům je energeticky úsporný (dle energetického průkazu třída B), topení a ohřev teplé vody jsou zajištěny výměníkovou stanicí Teplárny České Budějovice umístěnou přímo v domě. Kromě spotřeby energií (topení, teplá a studená voda a elektrická energie) bude každý majitel hradit poměrnou část nákladů na společné prostory (topení, elektřina, úklid, revize atd.) a příspěvek do fondu oprav. Konkrétní výši si stanoví vlastníci na shromáždění Společenství vlastníků.