Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V jaké fázi je aktuálně stavba?

II. etapa (domy A a  B): 

Stavba II. etapy projektu byla zahájena v březnu 2018 zemními pracemi, zakládáním stavby a pilotáží stavby, následovaly monolitické konsrukce a vyzdívání příček. Aktuálně jsou dokončovány poslední práce a probíhá příprava na kolaudaci objektu.

(aktualizace: 10/2019)

Byty Stromovka A+B

Byty Stromovka A+B

Byty Stromovka A+B

Byty Stromovka A+B

I. etapa (domy C a D): 

Stavba I. etapy projektu byla zahájena v červnu 2017, kolaudace proběhla v prosinci 2018. Dům je v provozu od 1.4.2019.

Byty jsou dokončené a zkolaudované - není možné provádět klientské změny.

Byty Stromovka C+D

Byty Stromovka C+D

Byty Stromovka C+D

Byty Stromovka C+D

Co vše je součástí kupní ceny, jaké jsou standardy bytů?

Odpověď: 

Kupní cena bytů je včetně DPH a zahrnuje dokončení bytové jednotky dle technických a cenových standardů - součástí ceny jsou zejm. podlahové krytiny (plovoucí podlahy a dlažba), keramické obklady, vstupní a vnitřní dveře. Dále zařizovací předměty koupelen a WC, příprava vývodů pro pračku/sušičku a kuchyňskou linku.

U veškerých bytů v nabídce již není možné provádět klientské úpravy - výběr dveří, plovoucích podlah, dlažeb, obkladů a sanity:

  • byty z domů A a B (tj. II. etapy projektu) - veškerý materiál je již objednaný,
  • byty z domů C a D (tj. I. etapa projektu) - byty jsou dokončené a zkolaudované.

Je součástí každého bytu sklep?

Odpověď: 

Sklepy jsou v prodeji samostatně, každý klient má tak možnost rozhodnout, jak velký sklep bude potřebovat, případně si pořídit pouze byt bez sklepu.

U bytů z domů C a D (tj. I. etapy projektu) s platností od 1.8.2018 je ke každému bytu přiřazen jeden sklep. Výběr již není možné měnit, zároveň není možné koupit byt z I. etapy bez sklepu - sklepy jsou již součástí bytových jednotek dle zápisu v Katastru nemovitostí.

dům C - sklepy (1.PP)

dům D - sklepy (1.PP)

dům A - sklepy (1.PP)

dům B - sklepy (1.PP)

Jak je zajištěno parkování pro obyvatele domu?

Odpověď: 

V 1. a 2. PP domu jsou umístěna garážová stání, celkem 62 v každém podlaží. Prostor garáží přímo navazuje na vstupy do jednotlivých domů, dostanete se tak suchou nohou z auta přímo do Vašeho bytu. Dále jsou v areálu venkovní parkovací stání.

dům C-D, garáže 2.PP

dům C-D, garáže 1.PP

venkovní parkovací stání

dům A-B, garáže 2.PP

dům A-B, garáže 1.PP

Jaký je postup při koupi bytu, jaké jsou splátky?

Odpověď: 

Pokud jste si vybrali byt, kontaktujte nás a my Vám zašleme návrh rezervační smlouvy. Byty rezervujeme po podpisu rezervační smlouvy a úhradě rezervační zálohy ve výši 10 % z kupní ceny (splatnost 6 pracovních dnů od podpisu). Po dokončení a zkolaudování domu budou podepisovány kupní smlouvy, doplatek kupní ceny bude splatný do 15 dnů od podpisu. Návrh kupní smlouvy Vám zašleme v dostatečném předstihu, budete-li koupi financovat hypotečním úvěrem, poskytneme potřebnou součinnost při jednání s bankou (dodání dokumentů atd.). Budete-li ručit kupovanou nemovitostí, zástavní právo se vkládá na hotovou a dokončenou bytovou jednotku po podpisu kupní smlouvy. Předání bytů bude provedeno ihned po úhradě kupní ceny.

Jsou Byty Stromovka v záplavovém území?

Odpověď: 

Lokalita vybraná pro projekt Byty Stromovka je z pohledu povodní zcela bezpečná. Dosud největší povodeň, která postihla město České Budějovice v roce 2002, zasáhla park Stromovka, místo výstavby neohrozila.

záplavové oblasti

Kdy bude možné se nastěhovat?

Odpověď: 

Výstavba I. etapy (domy C1, C2, D1 a D2) projektu Byty Stromovka byla zahájena v červnu 2017, kolaudace proběhla v prosinci 2018. Dům je v provozu od 1.4.2019. Bytové jednotky jsou předávány majitelům k nastěhování po podpisu kupní smlouvy a úplné úhradě kupní ceny.

Zahájení výstavby II. etapy (domy A1, A2, B1 a B2) proběhlo v březnu 2018, dokončení je plánované v prosinci 2019. Bytové jednotky budou předávány budoucím majitelům k nastěhování na jaře 2020.

Jaké budou provozní náklady spojené s užíváním bytu?

Odpověď: 

Náklady na provoz bytu jsou individuální, závisí zejména na nastavení zálohových plateb. Dům je energeticky úsporný (dle energetického průkazu třída B), topení a ohřev teplé vody jsou zajištěny výměníkovou stanicí Teplárny České Budějovice umístěnou přímo v domě. Kromě spotřeby energií (topení, teplá a studená voda a elektrická energie) bude každý majitel hradit poměrnou část nákladů na společné prostory (topení, elektřina, úklid, revize atd.) a příspěvek do fondu oprav. Konkrétní výši si stanoví vlastníci na shromáždění Společenství vlastníků.